.
.
.

Mamuti Exp. archeologie Experimenty Kontakty Pro nováčky - Informace - Cesta k rodu - Přihlášky a platby - Jak vybrat batoh Pro členy Program Mamuťátka Neolit


.

.

Cesta k rodu

Aby nováčci získali oddílovou trofej s číslem a tím se staly právoplatnými Mamuty, musí splnit 15 z 28 úkolů Cesty k rodu. Tyto úkoly mohou plnit buď v průběhu oddílových akcí (jako např. poznej savce, květiny..., či proveď zářez nožem, uvaž osm uzlů, popovídej o pěti pravěkých nalezištích), nebo doma i jinde, a nám pak přinesou ukázat výsledek (např. měj svůj praoděv, odlij ze sádry stopu zvířete). Nachází se zde i pár úkolů, u kterých nám bude stačit čestné prohlášení od někoho, kdo byl plnění úkolu přítomen (např. uplav bez odpočinku 100m). V příloze mailu najdete seznam všech 28 úkolů, ze kterých děti můžou vybírat. Čas na plnění je až do závěrečné oddílové schůzky, která bývá začátkem července.

Pokud se někomu nepodaří splnit Cestu k rodu do dvou let, pak se nebude moci přihlásit na svůj druhý letní tábor. Nicméně přes rok k nám může stále chodit, pokud by měl zájem.

Pro členy, kteří v průběhu svých oddílových let o trofej přišli, platí podobná pravidla, ale úkolů musí splnit 20 a dokud Cestu k rodu nesplní, nemohou jet na tábor.

Příručka Cesta k rodu (pdf)

Úkoly do cesty k rodu naleznete na tomto odkazu.