.
.
.

Mamuti - Kronika - Tábor - Točník - Fotky z akcí - Fotografické řady - Info pro zájemce Exp. archeologie Experimenty Kontakty Pro nováčky Pro členy Program Mamuťátka Neolit


.

.

Tábor Mamutů

Tabor.jpgTěžištěm našeho celoročního programu je třítýdenní tábor na místě, kde jsme letos v létě byli již po dvacáté sedmé. Překrásné zákoutí na rozhraní borového lesa a veliké louky se nachází nedaleko Nepomuku na Plzeňsku. Na táboře je možno se ponořit do práce nejhlouběji a v těsném sepětí s přírodou rychleji pronikat do tajů pravěkých postupů.

Díky vlastnoručně vyrobeným stanům na podsadách a kuchyni, o kterou se spolu s ostatními náležitostmi běžného provozu tábora starají účastníci tábora sami, dostává vše dobrodružnou příchuť. A tak zčásti ukryta před vnějším světem, prožívá většina z nás ty nejhezčí chvíle roku.

Program tábora bývá hodně nabitý. Dopolední čas na experimenty dává příležitost vyrobit si něco pro sebe a nebo do oddílového vybavení. Hotové nástroje pak zkoušíme o Dni v pravěku, který nám umožňuje přenést se alespoň na jeden den, se vším, co k tomu patří, do doby, o níž se zajímáme.

Další program táborového dne pak naplní oddílové a družinové hry, při kterých se lze pořádně vyžít - ať už na louce nebo v lese. Oblíbenou, na počasí závislou akcí, je pak koupání v nedalekém rybníce. Atmosféra každého tábora je vždy alespoň trochu ovlivněna legendou etapové hry, mimo ní jsou mezníky jednotlivých částí tábora i hry tradiční, v nichž se ověřují znalosti i dovednosti členů oddílu a ve kterých je vítězství velmi ceněné, neboť znamená zápis do oddílových kronik. K těmto tradičním hrám patří ,,Třináctka", v níž závodníci prokazují svoje znalosti archeologie, přírody i tábornické dovednosti, dále pak ,,Dřevorubecká stezka", její náplň je zřejmá, a konečně ,,Mathé" kdy je potřeba nemocnému náčelníkovi uvařit léčivý čaj dle přesného předpisu - za těch nejneuvěřitelnějších podmínek (v rybníce, na houpačce, na provázku, atp.).

Nepředpokládáme, že by se nám v těchto několika odstavcích, podařilo plně ukázat atmosféru tábora, neboť ta se nepřenáší slovy, ale zážitkem. Doufáme však, že oddílové fotografie v naší galerii, toho napoví alespoň o trochu více.

Cesta k tábořišti